33 855 26 51
+48 509 715 414

Drewno księżycowe

Co to takiego? Drewno księżycowe to nic innego jak drzewa ze ścinki w odpowiedniej fazie księżyca. Drewno księżycowe było już znane w starożytności, m.in. z niego budowane były statki dla Juliusza Cezara.

Takie drewno szybciej schnie, jest odporniejsze na ogień i nie ma tendencji do pęcznienia. Za drewno księżycowe nie biorą się szkodniki, a na dodatek jest ono zdecydowanie bardziej odporne przeciw grzybom.

Domy z drewna księżycowego
Pan Erwin Thoma (Holz100) w swojej książce „Na Długi Czas”, mówi wiele o budowie domów z wykorzystaniem drewna księżycowego. Polecamy i zachęcamy do przeczytania - "Na Długi Czas" Erwin Thoma. Poniżej zamieszczamy film, który przedstawia właściwości i zalety drewna księżycowego, jak i domów budowanych technologią Pana Thomy.

Domy „księżycowe” mogą wytrzymać trzęsienia ziemi oraz (co wielu może zaskoczyć!) mają większą odporność na ogień, niż budynki murowane. Mają też lepsze właściwości cieplne, co wiąże się z oszczędnością energii oraz pieniędzy.

Zachęcamy do poświęcenia czasu na obejrzenie poniższego filmu:
KSIĘŻYCOWE DREWNO

No ACF gallery field data found
© 2020 Domy Drewniane Szturc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

KONTAKT

Domy drewniane - SZTURC
Władysław Sławomir Szturc
ul. Wyzwolenia 2
43-460 Wisła
tel. 33 855 26 51
kom. 509 715 414
phonemobile linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram