33 855 26 51
+48 509 715 414

Holz 100

Coraz więcej klientów chce mieszkać w domu nowoczesnym, ale i jednocześnie zdrowym, antyalergicznym, cz też bezpiecznym. Nasza firma wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom zleceniodawców, dlatego też specjalnie budujemy domy z drewna holz100. Ta licząca sobie 20 lat technika, dotarła do nas prosto z Austrii i zdążyła już zdobyć uznanie na całym świecie. Domy holz100 to gwarancja wysokiej jakości. Nasza firma podczas ich budowy wybiera tylko i wyłącznie najlepsze drewno ze sprawdzonych lasów, spełniające wszystkie wymagane parametry.

Gdy stawiamy domy z drewna holz100, nie używamy przy tym żadnych elementów metalowych, czy też chemicznych. Do profesjonalnego łączenia poszczególnych elementów, wystarczają nam drewniane kołki, które zapewniają trwałość całej konstrukcji. Oddane przez nas domy holz100 właścicielom nie przepuszczają wody, dzięki czemu ich mieszkańcy nie mają problemów z wilgocią. Domy z drewna holz100 są również popularne dzięki temu, że obecne w nich pomieszczenia nie przegrzewają się, co jest dużym udogodnieniem dla osób, ceniących sobie stałą temperaturę.

Domy holz100 to spełnienie marzeń niejednej osoby. Zaufaj firmie SZTURC i zamieszkaj w domu jak ze snu.

domy z drewna holz100domy holz100
domy holz100domy z drewna holz100

Układ warstw poszczególnych elementów Holz 100 porównywalny jest z tymi w elementach z płyt drewnopochodnych. Istotna różnica polega na materiale mocującym: w Holz 100 stosuje się wyłącznie kołki drewniane.

Stojące i leżące wąskie deseczki układane są bez szczelin w scalone, zwarte elementy budowlane. Siatka mocno wysuszonych kołków drewnianych, o dokładnie wyliczonym rozstawie przechodzi przez kolejne warstwy na całej grubości elementu. Kołki w swoim nowym miejscu pobierają szczątkową wilgoć i pęcznieją, tworząc trwałe połączenie z otaczającymi je deseczkami i mocno łącząc poszczególne części w jedną masywną całość.

Rzeczą szczególną w patencie Holz 100 jest łączenie desek bez użycia kleju i metalu w jednorodny materiał, składający się w 100% z drewna.

Zalety technologii systemu Holz 100:

 • rekord świata w izolacji termicznej,
 • zdrowy klimat mieszkań, szczególnie dla alergików,
 • najwyższe parametry przeciwpożarowe,
 • sztywna płyta w sensie wytrzymałościowym,
 • wysokie parametry izolacji akustycznej,
 • wiatroszczelność powierzchni,
 • najlepsze ekranowanie promieniowania,
 • bezpieczeństwo podczas trzęsienia ziemi i wodoodporność,
 • 100% zabezpieczenie przed konwekcją i pleśnią,
 • przyjazne dla środowiska naturalnego

Dodatkowo wszystkie techniczne właściwości drewna wykorzystywane są na najwyższym poziomie:

 • Izolacyjność termiczna przy takiej samej grubości ścian niemal podwaja się – wartość współczynnika przenikalności cieplnej λ = 0,078 zamiast 0,14 W/mK,
 • Analogicznie do tego poprawiają się wszystkie warunki cieplne (klimat domu),
 • Zapewnia znakomitą ochronę przed promieniowaniem elektromagnetycznym o dużej częstotliwości.

Technologia Holz100 została szczegółowo zaprezentowana w książce Erwina Thoma „Na długi czas” - zachęcamy do lektury.

domy holz100
© 2020 Domy Drewniane Szturc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

KONTAKT

Domy drewniane - SZTURC
Władysław Sławomir Szturc
ul. Wyzwolenia 2
43-460 Wisła
tel. 33 855 26 51
kom. 509 715 414
phonemobile linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram