33 855 26 51
+48 509 715 414

DREWNO & SERCE

Taka wiedza sprawia, że jeszcze bardziej cieszymy się do tego, co robimy na co dzień.
Fragment książki Erwina Thomy "Tajemna mowa drzew".
Zachęcamy do przeczytania całości.

„Czy może być dar cenniejszy niż nasze zdrowie, dobry sen i długie życie?

Ci, którzy wybrali drzewa na swych przyjaciół, przez długi czas byli wyśmiewani jako oderwani od życia romantycy. O tym, jak wielki dar otrzymaliśmy, włączając je i ich drewno w naszą drogę, którą musimy przebyć, przekonuje współczesna nauka, dokonując niezwykłych odkryć.

Jeśli ktoś śpi w domu o ścianach z litego drewna, podczas jednej tylko nocy zaoszczędza godzinę pracy własnego serca. Jest ono w tym środowisku bardziej odprężone i w nocy wykonuje około 3600 uderzeń mniej niż zazwyczaj. Jednocześnie wydłużają się przynoszące odpoczynek fazy głębokiego snu i wzmacnia się nasz układ immunologiczny. Bardziej witalny staje się również wegetatywny układ nerwowy.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że drewno przedłuża nasze życie, czyni nas zdrowszymi i dostarcza potrzebnej nam energii. Któż mógłby sobie jeszcze niedawno wyobrazić, że usłyszy takie słowa płynące z ust profesorów jednego z uznanych amerykańskich uniwersytetów. Drewno wpływa na organizmy, a na efekty tego wpływu nie trzeba czekać latami. Wręcz przeciwnie, skutki są niemal natychmiastowe. Bezpośrednio po wejściu do wykonanego z drewna pomieszczenia, po położeniu się na drewnianym łóżku z litych desek albo zajęciu miejsca przy stole zrobionym z pełnego drewna, od razu zaczyna na nas działać niewidzialna siła, którą w ostatnich czasach czołowi badacze z dziedziny medycyny są już w stanie zmierzyć i przedstawić na wykresach”.

No ACF gallery field data found
© 2020 Domy Drewniane Szturc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

KONTAKT

Domy drewniane - SZTURC
Władysław Sławomir Szturc
ul. Wyzwolenia 2
43-460 Wisła
tel. 33 855 26 51
kom. 509 715 414
phonemobile linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram